Zrazy do szczepienia
#51
Muscadet de Dieppe mam akurat zaszczepioną na Antonówce, w doniczce - zapas z zeszłego roku. Wygląda na to, że nie będę potrzebował, więc mógłbym podesłać na jesieni, lub możemy się umówić jak bywasz w Krakowie. 

Z Medaille d'Or będzie się dało wykroić jakieś zrazy, ale to najlepiej w lutym.
Odpowiedz
#52
Było by super, to bym z tych dwóch zrezygnował. Będę w Krakowie 13 lipca wieczorem to mógłbym wstąpić - będę właśnie wiózł drzewka... Niestety z drzewek (tych które będę mógł ciąć) wszystkie już masz więc tu nie mam się czym podzielić w zamian ale mogę przywieźć trochę francuskiego cydru Big Grin.
Odpowiedz
#53
Podesłałem namiary na priv.
Odpowiedz
#54
Jak tam szczepienie prawie letnie odmiany Kermerrien?

Na razie zamówiłam 20 szt. Dabinett w szkółce eko-ogrodnik, ale myślałam też dosadzić kilka drzewek Kermerrien. Po opisach wydaje się bezproblemowa niemal i dająca dobry surowiec na cydr. To byłaby podstawa do przyszłych blendów.
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#55
W sumie też jestem ciekawy jak to poszło. Zgaduje, że ciężko bo pora raczej nietypowa. Kilka dni temu robiłem okulizację zarazami z OB PAN i trzymam kciuki, że się choć trochę przyjmie. Eko-ogrodnik oferuje Dabinetta? Na stronie nie mogłem znaleźć.
Odpowiedz
#56
(2021-07-31 05:54 PM)guma44 napisał(a): W sumie też jestem ciekawy jak to poszło. Zgaduje, że ciężko bo pora raczej nietypowa. Kilka dni temu robiłem okulizację zarazami z OB PAN i trzymam kciuki, że się choć trochę przyjmie. Eko-ogrodnik oferuje Dabinetta? Na stronie nie mogłem znaleźć.

Daj znać proszę jak pójdzie szczepienie tymi zrazami. Miałem podjechać do Pana Ryszarda z Powsina na okulizacje, ale, jeśli zrazy przyjmą się u Ciebie, to może poproszę go o ponowną wysyłkę zrazów.
Zapraszam do tematu mojego przydomowego sadu :)
Odpowiedz
#57
Ha, zobaczymy za dwa lub trzy tygodnie. Zrazy wyglądały ładnie ale moje podkładki nie były wspaniałe, dlatego też szczepiłem dodatkowo na starszych jabłonkach.
Odpowiedz
#58
(2021-07-31 05:54 PM)guma44 napisał(a): (...) Eko-ogrodnik oferuje Dabinetta? Na stronie nie mogłem znaleźć.

Tak, a nawet więcej - jakieś 5 czy 6 odmian. Dostałam na maila listę odmian cydrowych. Na stronie ich nie ma.
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#59
A można prosić o tę listę? Smile. Zgaduję, że oferują standardowe dostępne gdzie indziej.
Odpowiedz
#60
Dobrze zgadujesz, ale może nie do końca:
Dabinett
Elison Bitter
Mayor
Yarlington Mill
Aston Bitter
Kingston Black
Michelin 
Sommerrest Red
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz


Skocz do: