Zrazy do szczepienia
#81
Nie powinno się zabezpieczać folią przed mrozem. Przed przymrozkami tak. Tak jak bawełniany podkoszulek w górach nazywany jest szmatą śmierci, tak folia raczej roślinom nie służy. Ziemią obsypać, agrowłókniną obwinąć delikatnie. A co do miazgi - jak jej nie ma zbytnio - okulizację poprzez chip-budding zrób.
Odpowiedz
#82
Dzięki. A więc zostawiam na razie tak jak jest. Drzewka są w miejscu osłoniętym więc wiatry im nie grożą. Muszę jeszcze popróbować. Teoretycznie robiłem T-budding i rzeczywiście zastąpienie tego przez chip-budding ma sens. Wydaje mi się jednak, że jest to bardziej wymagająca metoda Big Grin.
Odpowiedz
#83
Hej, nie wiem jak u was ale do mnie dziś doszły zrazy z UK ;D. Teraz wystarczy zamówić podkładki.
Odpowiedz
#84
Do mnie szły trochę dłużej i jeszcze przysolili mi 8,5zł "opłaty pocztowej" na cle - ale też już mam Smile
Odpowiedz
#85
A ja byłem na działce w weekend i wszystkie zaszczepione w zeszłym roku zrazy od Bartka zeżarł jakiś leśny pieron. Wszystko było za siatką, więc nie wiem jak to się mogło stać. Na dodatek wszystko jest zjedzone idealnie do miejsca szczepienia - pewnie podkładka nie była już taka smacznaSad
Odpowiedz
#86
Ech... U mnie w zeszłym sezonie grasowały sarny i też jakby gustowały wyłącznie w samych nowych przyrostach - sezon w plecy Sad Ostatecznie założyłem ogrodzenie elektryczne (drut + elektryzator) i od tego czasu - odpukać - nie było więcej szkód. Czy potrzebujesz nowych patyków do szczepienia?
Odpowiedz
#87
Małe sadzonki pewnie opędzlował zając. Przeciw zgryzaniu, czemchaniu i spałowaniu naprawdę dość skuteczny jest smalec, choć istnieją bardziej ekstremalne naturalne metody. Tej wiosny przetestuję mieszaninę kwasu salicylowego ze smalcem, ochyda.
Odpowiedz
#88
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Czy jak z obu pąków po szczepieniu idzie liść, to ten dolny powinien być uszczypywany? W tamtym roku puściłem z obu na koniec i tak przyciąłem więc nie wiem czy nie lepiej od razu jeden zlikwidować.
Oczywiście z podkładek regularnie czyszczę wszystko co odbija.
Odpowiedz
#89
Zostawiasz ten silniejszy i lepiej rokujący, jeśli zleży Ci na materiale do szczepień czy okulizacji zostawiasz dwa i w sierpniu odcinasz słabszy z którego możesz pobrać oczka albo odcinasz w lutym i trzymasz w lodówce z przeznaczeniem na zrazy.
Odpowiedz
#90
Drodzy Cydrowicze!
Zakładam tradycyjny sąd i poszukuję odmian na szczepienie z przeznaczeniem na cydr, zarówno jabłoni jak i grusz. Czy jest ktoś kto jeszcze tej wiosny zechciałby się takowymi podzielić bądź sprzedać?

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do: