The New Cider Maker's Handbook - Claude Jolicoeur
#1
Witam.
Czy warto zakupić tytułową pozycję? Znalazłem ją za 115 zł z przesyłką i sądzę, że warto. Ciekawy jestem, czy ktoś czytał i może podzielić się opinią?

Pozdrawiam,
Mateusz Smile
Odpowiedz
#2
Zależy czego szukasz. Ta książka ma bardzo "naukowe" podejście - wszystko jest do bólu policzone i rozłożone na czynniki pierwsze. Fajnie jeśli lubisz wchodzić w szczegóły, no ale też tych szczegółów jest tam bardzo dużo i zdecydowanie nie wszystko jest potrzebne. Na przykład jest obszerny fragment o budowie prasy, w tym o wytrzymałości różnych materiałów - sam robiłem prasę, ale z tego nie skorzystałem; ale za to wzorowałem się na rozdrabniarce. Jest mnóstwo informacji, co początkowo może oszołomić, bo czyta się to i czyta i czyta - i ciągle końca nie widać. Ale nie da się ukryć że niczego tam chyba nie zabrakło i jest to jedna z nielicznych książek o cydrze, do których zdarza mi się wracać jak przygotowuję nowy temat.

Jeśli wolisz bardziej opisowe pozycje, to "Craft Cider Making" również jest dobrą książką, zdecydowanie krótszą, ale też zawiera wszystkie istotne informacje. Bardzo dobrze czyta się również "Cider – Making, Using & Enjoying Sweet & Hard Cider".
Odpowiedz


Skocz do: