Zrazy do szczepienia, zima 2020/2021
#21
Czekamy
Odpowiedz
#22
Gdyby zostały jeszcze jakieś zrazy odmian innych niż Kingston Black i Somerset Redstreak (bo to otrzymałem w zeszłym roku), to chętnie przyjmę Smile
Odpowiedz
#23
No, pół dnia roboty, ale mam już pocięte zrazy!
   

Będę się kontaktował w przeciągu 1-2 dni - sprawdźcie maila, zaglądnijcie do spamu.

Jeśli do środy nie będzie z mojej strony kontaktu, uprzejmie proszę się przypomnieć.
Odpowiedz
#24
W tym tygodniu otrzymałem zrazy od Bartka. Wyglądają bardzo zdrowo ☺️ Mam nadziej, że niedługo będę mógł pochwalić się drzewkami z małymi listkami odmian cydrowych.
Dziękuję Bartku ☺️
Odpowiedz
#25
Też otrzymałem w tym tygodniu dzięki Bartku. Jutro będę szczepić a raczej próbować bo nigdy tego nie robiłem, najgorsze jest że nawet nie mam za bardzo kogo się radzić, ojciec kiedyś próbował z marnym skutkiem i coś tam na YouTube pooglądałem. Na pierwszy raz to liczę że głupi ma szczęście ?i się uda.
Odpowiedz
#26
Teraz jest za wcześnie, żeby szczepić na drzewkach rosnących na zewnątrz. Spokojnie możesz te zrazy trzymać w lodówce nawet do maja.
Chyba że masz podkładki i będziesz to robił w pomieszczeniu. Samo szczepienie to nic trudnego - zobacz sobie zdjęcia tutaj: https://projektcydr.pl/blog/?p=3716
Odpowiedz
#27
(2021-03-05 09:12 PM)Bartek napisał(a): Teraz jest za wcześnie, żeby szczepić na drzewkach rosnących na zewnątrz. 
Właśnie kilka poradników obejrzałem i faktycznie trzeba operację o te z 2 tygodnie opóźnić.
Odpowiedz
#28
(2021-03-05 10:04 PM)romekxyz napisał(a):
(2021-03-05 09:12 PM)Bartek napisał(a): Teraz jest za wcześnie, żeby szczepić na drzewkach rosnących na zewnątrz. 
Właśnie kilka poradników obejrzałem i faktycznie trzeba operację o te z 2 tygodnie opóźnić.

Szczepienie na zewnątrz zrób nie wcześniej niż pąki podkładki zaczną wyraźnie nabrzmiewać.
Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł ;-) drzewa muszą wyjść z letargu żeby się zrastać. Do tego kambium jabłoni najszybciej rośnie w zakresie 10-20°C.
Na podkładkach w pomieszczeniu już szczepiłem, wieczorem kolejna seria szczepień ozdobnych i cydrowych. Przez 2tyg trzymam je w cieple, później idą do chłodu nim trafią na grządki.
Dzięki Bartku i Adamie, do mnie też zrazy dotarły.
Odpowiedz


Skocz do: