Cydr - biznes, ekonomia, produkcja, sprzedaż
#1
Szanowni Państwo,

Jestem osobą nową właśnie zarejestrowaną. Jestem pasjonatem cydrowania. Cały czas jednak myślę o kwestiach biznesowych związanych z cydrem. 

Przejrzałem forum i nie ma wątków na temat biznesu ekonomi produkcji sprzedaży itp. 

Czy mógłbym prosić o założenie sekcji dot. ww. spraw. 

Z góry dziękuje za rozważenie i podjęcie tematu.

Pozdrawiam,
Grzegorz, Kraków
Odpowiedz
#2
Cześć

I jak tak myślisz, to co wymyśliłeś? ;-)

Temat na pewno jest rozwojowy.
Ale z drugiej strony, rynku zbytu nie ma chyba za dużego i trzeba go tworzyć od zera.
Pytanie, czy sam cydr ma sens?
Czy może trzeba produkować piwo, wino, cydr.
Chociażby z tego względu, że jabłka są raz na rok, powiedzmy od września do grudnia. Później za chwilę cydr można rozlać w butelki - i później pój roku pomieszczenie i infrastruktura stoją puste i nie pracują na siebie...
A inwestycja jest duża...
Odpowiedz
#3
Cześć,

Oczywiście uważam że jest wiele koncepcji dot. cydru vs. biznes. 
Oczywiście zgadzam się że cyder trzeba z czymś połączyć z barem, z kawiarnią, z restauracją, z agroturystyką itp. 

Stąd moja prośba o dyskusję bo tu pojawia się kwestia przepisów, akcyz itp. Temat rzeka.

Np. Czy w swojej kawiarni mogę produkować cydr i sprzedawać prosto do kielicha z beczki? Butelki to akcyza i banderole ?

A może jest jakaś ilość która nie wymaga akcyzy? banderolowania itp. 

Może znacie jakieś przykłady sprzedaży cydru w różnych konfiguracjach w agroturystyce, w mini restauracjach, sadach....

Jakie obowiązują przepisy, ograniczenia. 

Pozdrawiam,
Grzegorz
Odpowiedz
#4
Tutaj jest sporo...
http://paragrafwkieliszku.pl/oficjalna-p...u-i-perry/
Odpowiedz
#5
Dziękuje. Właśnie o taką wiedzę mi chodziło. Już w związku z produkcją i sprzedażą zadałem pytanie pod artykułem do tego linku. Oto treść. 

"Czy sad można wynajmować od sadownika, zbierać tam jabłka, a produkcję cydru do 10000 l prowadzić pod innym adresem ? Czy fakt że trzeba mieć własne jabłka eliminuje sytuację w której oprócz sadu własnego/wynajmowanego dokupuje się część surowca?

Z góry dziękuje za informacje i wskazówki co zrobić aby nie być sadownikiem z plantacją jabłoni a produkować cydr do 10 000 l rocznie. "

Jak ktoś ma pomysły wiedzę jak bez sadu z jabłoniami produkować bez zbędnych ceregieli cydr dla potrzeb własnego małego lokalu i sprzedawać go np. z beczki prosto do szklaneczki to proszę w tym wątku zdradzić rąbka tajemnicy.

G.
Odpowiedz
#6
Prosto i bez zbędnych ceregieli to przenieś lokal i cydrownie do normalnego kraju Sad
U nas dla sadowników jest ułatwienie, dla reszty gigantyczne koszty wejścia, niestabilne przepisy i horrendalne podatki.
Akcyza Cię nie ominie, trzeba też pilnować procentów bo są różne stawki, co w praktyce raczej wymusza lab za każdą fermentacją/kadzią.
Sad może być wynajęty, owoce są wtedy z Twoich upraw. O ile wiem nie musi być ten sam adres, bo sporo sadowników ma pola nawet w różnych powiatach.
I teraz uwaga, nowa ustawa z dnia 2 grudnia 2021 r. o wyrobach winiarskich wchodzi w życie w marcu.
Odpowiedz
#7
A czy jakaś korzystna zmiana w tym zakresie jest planowana ? Czy jest jakaś stricte "organizacja cydrowa" reprezentująca cydrowników?

Rzeczywiście wynika z tego że jak się nie ma sadu to ciężko coś robić. Z tego co wiem w przypadku piwa sa jakieś minimlane ilości które niczego nie wymagają prawno-formlanie. Dla "cydru" też tak powinno być. 

Nic - czytam dalej i szukam informacji dot. Cydr jako biznes - sprzedaż, produkcja własna. 

Jak ktoś coś ma do dodania to proszę. 
Grzegorz
Odpowiedz
#8
Proszę bardzo - stworzyłem nowy dział! Smile
Odpowiedz
#9
Witam wszystkich,

Swego czasu w lubelskim pojawiło się Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru które współpracowało z producentem win i cydrów Ambra.Organizowali szkolenia w siedzibie stowarzyszenia, które prowadził miedzy innymi główny technolog firmy Ambra Artur Dubaj.Szkolenie oceniam jako mało przydatne, na 8 kartkach wydrukowane slajdy i tyle. Najfajniejsze ze szkolenia była degustacja cydrów.Jestem ciekaw czy ktoś z kolegów był na tych szkoleniach - ja byłem w styczniu 2018.

Jednym z poruszanych zagadnień było zakładanie cydrowni i obowiązków prawnych jakie ma producent cydrów i że oni jako stowarzyszenie pomagają od strony "papierkowej", tak więc kolego grzekrak12 możesz spróbować uzyskać pomoc u nich.Chociaż jak sprawdzałem stronę internetową stowarzyszenia to już nie działa (zacydrowani.pl) coś jeszcze się dzieje na facebooku.

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz


Skocz do: