Francuskie cydry - przegląd
#1
Mocno cierpki, lekko słodki, bez kwasu, z wyraźnym posmakiem skórek, średnio nagazowany, z minimalną goryczką na finiszu. Lekki aromat suszu wigilijnego. Ogólnie całkiem miły w odczuciach i to na tyle, że z przyjemnością dałoby się wypić całą butelkę na raz. Nam zajęła 2 wieczory. Pojemność butelki 1,5l, alk. 5,5%.
Plastikowa butelka miło zaskoczyła zawartością. Smile
Cena 2,30€

Nasza (moja i męża) ocena, to 5/10.

P.S. Następnym zrobię fotkę przed wypiciem Wink


Załączone pliki Miniatury
           
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#2
Lekko cierpki, słodszy od poprzedniego, bez kwasu, z lekkim posmakiem skórek, mocno nagazowany, bez goryczki. Lekki aromat suszu wigilijnego zmieszanego z bardzo delikatną kiszonką i wyraźnymi jabłkami. Smaczny, ale dla mnie za słodki, coś jakby w finiszu pojawiał się nieznacznie słodzik. Jakby była odrobina kwasu wyczuwalna, to na pewno zyskałby świeżości.
Cena 3,50€

Nasza (moja i męża) ocena, to 5/10.


Załączone pliki Miniatury
       
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#3
Lekko cierpki, wytrawny (wreszcie!), z minimalnym kwasem, z lekkim posmakiem skórek, mocno nagazowany, bez goryczki. Lekki aromat suszu wigilijnego zmieszanego z bardzo delikatną landrynką jabłkową. Smaczny, łatwy do picia i niewymagający. Odrobina kwasu dodała świeżości. Taniny nieco ściągające język, tak akurat. Mimo wszystko troszkę płaski w smaku. Powinien jednak smakować większości konsumentom w naszym kraju, o ile gustują w wytrawnych trunkach.
Cena 1,75 € - za te pieniądze, to rewelacja! Smile

Moja ocena: 7/10 - za wytrawność Smile
Ocena M: 5,5/10

Edit: zdecydowaliśmy się na podwyższenie naszych ocen.


Załączone pliki Miniatury
       
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#4
Cierpki, lekko kwaskowaty, wytrawny, przyjemnie nagazowany. Czuć taniny ze skórek, ale nie nadmiernie. Niestety, czuć też lekką kiszonkę, czy - jakby to ktoś inny ujął - obtłuczone jabłka i to solidnie. Zauważam też, że ta "kiszonka" powoli przestaje mi przeszkadzać, choć fanką tej nuty aromatycznej, to na pewno nie będę. Ogólnie cyderek średni, ale da się pić Smile
Cena 1,95€

Nasza ocena: 4/10 punktów


Załączone pliki Miniatury
       
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#5
Kolejny lekki, łatwy, przyjemny i niewymagający cyderek. Półwytrawny z wyraźną kwasowością, mocno nagazowany, bez goryczki i bez tanin, niestety. 
Jabłka wyraźne, żadnych skórek, czy dymu - troszkę płaski w smaku. Dzięki większej kwasowości, niż poprzednie, ten cydr jest orzeźwiający - w sam raz na lato. Powinien smakować większości konsumentom w naszym kraju, czyli miłośnikom  soczków lub Redsa jabłkowego. Gdyby udało mi się robić taki cydr komercyjnie, to nie narzekałabym na brak klientów.
Cena 2,34 € 

Moja ocena: 5,5/10 
Ocena M: 6/10


Załączone pliki Miniatury
       
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#6
Lekko cierpki, słodki, bez kwasu, z lekkim posmakiem skórek, mocno nagazowany, bez goryczki. Lekki aromat suszu wigilijnego i dymu zmieszanego z bardzo delikatną kiszonką. Smaczny, ale dla mnie za słodki. Nie jest zły.
Cena 3,02€

Nasza (moja i męża) ocena, to 5/10.


Załączone pliki Miniatury
       
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#7
Taniczny, słodki, z lekkim kwasem, z lekkim posmakiem skórek, średnio nagazowany, bez goryczki. Lekki aromat suszu wigilijnego zmieszanego z bardzo delikatną kiszonką w stylu obitychch jabłek. Nie jest zły, ale nie w moim guście. Najdroższy cydr z tej puli, ale nie najlepszy.
Cena 3,54€

Moja ocena 4/10
Ocena M 5/10


Załączone pliki Miniatury
       
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#8
Wy sobie chyba nieźle słodzicie w trakcie picia, przecież na tej ostatniej butelce wyraźnie jest napisane że wytrawny (brut) Tongue
Cydr z granny smith IMVHO jest duuuuużo za kwaśny. Byłby dobry soczek gdyby zrobili go jako półsłodki.
Odpowiedz
#9
Coś mi się wydaje, że określenie "brut" nie odnosi się do ilości cukru, tylko do ilości tanin. No właśnie wg mnie określenie to ma się nijak do odczucia słodyczy.

Dla moich kubków smakowych wytrawne były 2 z 7 cydrów - kubki smakowe nie czytały etykiety. Wink
Mogę zmienić opis ostatniego na półsłodki, ale wytrawny, to on nie był, zdecydowanie.
Mów mi Małgorzato :)
Odpowiedz
#10
Brut, demi sec, doux
Takie szampany mi proponowano w winnicy.
Brut to odpowiednik sec dla bąbelków, tak mi wychodzi bo nigdy nie widziałem szampana sec.
inna rzecz że domyślnie u nich jest wytrawne. Najlepsze że znajomy poprosił o francuskie czerwone i słodkie wino dla żony. Trudno uwierzyć, ale na dwóch regałach takich jak Intermarche stały setki różnych win i nie znalazłem słodkiego czerwonego.
Opisów nie zmieniaj. To Twoje odczucia i tyle. Napisałem tylko żeby ktoś się nie spodziewał że kupi taki cydr i będzie on słodki jak te polskie czy te opisane doux.
Odpowiedz


Skocz do: