Co to za choroba?
#1
Cześć,
czy ktoś się orientuje co to może być? Nowe liście są zakręcone, a na końcówkach zamierają (kolor brązowo pomarańczowy). Dodam, że jest to drugi odrost. Rośliny są podlewane normalnie oraz miały dostarczone składniki mineralne. Czegoś za dużo? Za mało? Bakcyl?

   
Odpowiedz
#2
U mnie podobny objaw był, gdy gniły mi korzenie. Miałem zbyt mocno ubitą ziemię w doniczkach i nie było dostępu powietrza. sytuację pogorszył fakt, iż zacząłem mocniej podlewać myśląc, że usychają Wink
Odpowiedz
#3
Hmm, dzięki. Coś może być na rzeczy. Zobaczę dziś wieczorem jak to wygląda i zrobię eksperyment.
Odpowiedz
#4
Jeszcze aby tak samemu sobie odpowiedzieć to wygląda to też na parszywka.
Odpowiedz
#5
Mnie to wygląda na utopienie. Przestań podlewać, wbij w doniczkę patyk do szaszłyków lub coś podobnego i jak wyjmiesz, a będzie wilgotny to nie podlewaj. Różowate (w tym jabłoń), dużo lepiej znoszą lekkie przesuszenie niż zalewanie. Parcha tam nie widzę, ale ślepawy jestem.
Generalnie polecam gliniane doniczki, ale koniecznie bez szkliwienia - takie zwykłe, brązowe. One w przeciwieństwie do plastiku odprowadzają wilgoć całą swoją powierzchnią.
Odpowiedz


Skocz do: