gazuje ale nie bulka
#1
4 dnia w trakcie trwania fermentacji burzliwej na drożdżach coobra, zlałem cydr do 2 wiaderka i dodałem pożywki springferm. Starałem się jak najmniej napowietrzać cydr 2 czynności wykonałem na raz. To było tydzień temu, fermentacja burzliwa już nie ruszyła. Widać, że sok gazuje lekko w wiaderku i pojawiają się delikatne bąbelki w soku, pojawił się i zwiększył się też osad. Natomiast nie ma w ogóle, bulkania. Owinąłem w środę wiaderko folią i nałożyłem plastelinę w okół rurki. Nawet lekko ciśnienie nie wzrosło w wiaderku, woda w rurce ma wyrównany poziom. Zastanawiam, się czy jeśli pożywka zostanie nieprzerobiona  do końca to będzie duża strata dla smaku? Nie chcę na razie sprawdzać BLG. Bo jeśli jednak jest CO w wiaderku to już go raczej ten cydr na tyle nie do produkuje.  Wiaderko ok 33L a cydru po zlaniu 25L.
Odpowiedz
#2
Jeśli dodałeś pożywkę w rozsądnych ilościach to drożdże na pewno wykorzystają ją do namnożenia swoich komórek. Sprawdź poziom odfermentowania areometrem i jeśli fermentacja faktycznie się kończy przelej cydr do szklanego gąsiora na dojrzewanie i klarowanie (oczywiście najlepiej pod korek!). Owijanie folią czy klejenie plasteliną nic nie da, pokrywa wiadra i tak jest nieszczelna.
Odpowiedz
#3
BLG wynosiło 0, więc postanowiłem już zlać.
Odpowiedz


Skocz do: