Odmiana typowo polska
#1
Cześć,

chciałem zapytać czy jest v Polsce jakaś "narodowa" odmiana jabłek (bardzo stara czy wyhodowana). Mój znajomy chciałby posadzić w Karkonoszach kilka typowo polskich odmian (czy są takie i czy pasują do obszaru górskiego). Na przykład, czeską odmianą narodową jest "panenské české", którą od niepamiętnych czasów sadzi się w całym kraju i rośnie prawie gdziekolwiek. 

Dziękuje za pomoc.

Przepraszam za błędy. Język polski nie jest moim językiem ojczystym.
Odpowiedz
#2
Kosztela?
Odpowiedz
#3
Jeszcze tak z takich które mam to chyba można by zaliczyć: glogierówka, śmietankowe i ewentualnie cukrówka litewska. Nie mniej jednak nie są to odmiany sadzone powszechnie - raczej bardzo rzadko.
Odpowiedz
#4
Google już działa. "Polska odmiana znana od XVII wieku". Fajnie. Dziękuję.
Odpowiedz
#5
Ziomek jest hipsterem. Lubi iść pod prąd, a jednocześnie ma głębokie poczucie tradycji. Myślę, że spodobają mu się wasze wskazówki. Dziękuję bardzo.
Odpowiedz
#6
haha, tak se myślę i jakbym miał wymienić odmianę typowo polską to bym rzekł "papierówka" Big Grin. Smaki dzieciństwa i chyba była/jest obecna w każdym przydomowym sadzie. Ale to coś jak z kulkami szwedzkimi. Przyszło z zagramanicy.
Odpowiedz
#7
A Łobówka może nie polska ale jak w słynnym Kabarecie TEY "Było wasze teraz jest nasze". Smile
Odpowiedz


Skocz do: