pierwsza próba
#1
Witam na forum Smile
Lektura strony projekt cydr przekonała mnie do podjęcia próby zrobienia własnego cydru.
19.10.2017 nastawiłem pierwszą testową partię cydru na soku Royal Apple.
10 litrów soku, drożdże lv1116 i pożywka proferm plus
sok miał ph 3.2-3.3 mierzone papierkiem i blg ok. 11, sok dosłodzilem cukrem do ok. 13,5 blg
Uwodnione  drożdże zadałem o 17.30 i następnego dnia rano już pracowały na całego Smile. Temperatura w pomieszczeniu 20 stopni.
Aktualnie, po niecałych 3 tygodniach aktywność wyraźnie spadła i szykuję się do zlania cydru znad osadu na cichą fermentację w damach.
Z rurki czuć cały czas bardzo przyjemny owocowy zapach z lekką domieszką drożdży.
CDN ...

09.11.2017
Po 3 tygodniach, drożdże przefermentowały cukier, blg=0.
Cydr zlany do dam na cichą fermentację. Strata ok. 0.5l / 10l uzupełniona takim samym sokiem.
Smak bardzo wytrawny, owocowy, lekko wyczuwalne drożdże, zarówno w smaku jak i zapachu. Jeśli ktoś byłby zdesperowany, to tak naprawdę dałoby się go pić już w tym momencie, ale cierpliwie poczekam.
Odpowiedz
#2
Jak tam, wytrwałeś i czekasz dalej jak trochę dojrzeje, czy może już degustowałeś?

Jak wrażenia?
Odpowiedz
#3
Dalej czekam Smile , cydr stoi w damach, nie bardzo ma chęć się klarować i tak sobie myślę, że dam mu jeszcze ze 3-4 tygodnie i zabutelkuję.
W międzyczasie zlałem na cichą fermentację drugi rzut i chyba nastawię trzecią kolejkę, tak żeby na wiosnę i lato mieć gotowy zapas Smile
Odpowiedz


Skocz do: