projekt CYDR

Pełna wersja: Schemat budowy rozdrabniacza.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Jakiś czas temu na stronie głównej był schemat budowy rozdrabniacza do jabłek. Teraz nie potrafię go znaleźć :/ Mogę prosić o pomoc?
Chciałbym zlecić wycinanie z płyt elementów, ale nie mam pliku z wymiarami.

Pozdrawiam,
Mateusz.
O widzisz, czyli ktoś korzystał jednak z menu ;-) - wkrótce przywrócę. Tymczasem link do opisu rozdrabniarki jest tutaj: https://projektcydr.pl/?p=935.

Zauważ, że oprócz wycięcia samych kształtów, które można zlecić wszędzie gdzie tną płyty, jest sporo cięcia skośnego po krawędziach - to już raczej ręczna robota, we własnym zakresie.
Mam pytanie do technicznych Smile

Czy istnieje możliwość zamontowania silnika (mam kilka silników 400V) do poniższego rozdrabniacza i użytkowanie tego w wygodny sposób?
Zakładam, że trzeba by powiększyć zasyp, aby skrawki nie latały na boki?

https://www.eurowin.pl/pl/p/Mlynek%2C-ro...ch-7-L/602
Możliwość zawsze jest.. Tylko nie obędzie się bez delikatnej ingerencji w konstrukcję, bo trzeba do tego stelaża domontować jakieś mocowanie dla silnika. Napęd na oś najlepiej przenieść paskiem, z tak dobranymi kółkami, żeby prędkość na osi rozdrabniacza nie była zbyt duża, bo to nie jest urządzenie przeznaczone do dużych prędkości wirowania. Jak będzie sobie powoli jechać, to zasadniczo nic innego nie trzeba będzie modyfikować.
Sprawdź średnicę wałka do korbki, popytaj kogoś kto ma ile obrotów korbką na minutę robi, później sklep z kołami pasowymi, taper lock, drugie kółko na silnik i gotowe. Oczywiście trzeba policzyć przełożenie. Silnik nawet nie musi być przymocowany do tego wynalazku, choć to łatwiejsze niż mocowanie rozdrabniarki na tyle solidnie by się pasek nie ślizgał.