projekt CYDR

Pełna wersja: Pytanie o butelki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

xgmndgh

Czołem!
Mam pytanie odnośnie butelek. Trochę się pospieszyłem i zamówiłem butelki szklane 0,7, ale takie na zakrętki. Cydr już w butelkach i zastanawiam się, czy te zakrętki wytrzymają ciśnienie? W ogóle czy butelki z zakrętkami nadają się do cydru? Czy po prostu nakrętki będą przepuszczać i finalnie cydr się nie nagazuje? 
Myślałem też o butelkach z zamknięciem pałąkowym, czy dadzą radę w przypadku cydru? 

Pozdrawiam serdecznie
Butelki z krachlą będą dobre, ale te zakręcane się nie sprawdzą jeśli zakrętka jest aluminiowa + uszczelka z pianki polistyrenowej to będzie przepuszczać. Jest też ryzyko że butelka z cienkiego szkła strzeli.

xgmndgh

Wezmę do serca wskazówki! ?
Z krachlą nawet fajniejsze. A te już zostawię, bo i tak długo nie poleżą pełne... Na razie położyłem je korkiem do dołu, jak ma lecieć, to będzie - szybciej wypiję.
Generalnie dopiero zaczynam przygodę z cydrem. Ten był mój pierwszy i mimo, że z soku NFC, wyszedł bardzo pijalny. Być może to szczęście początkującego ? Niestety w bloku nie mam możliwości trzymać prasy.
Na dniach na pewno jeszcze jeden wątek wysmaruje, bo mam kilka nurtujących mnie pytań, na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na forum.