Liczba postów: 4
Liczba wątków: 2
Dołączył: 2020 Dec
Reputacja:
0
Lokalizacja: Lublin
2021-01-06 05:10 PM
Hej,
piszę pracę magisterską o cydrze. Potrzebuje małej pomocy może wy się orientujecie. Gdzie mogę znaleźć dane dotyczące spożycia cydru w Polsce? Najlepiej w latach 2017-2020. Może być na sam rok 2020.
Liczba postów: 39
Liczba wątków: 8
Dołączył: 2020 Aug
Reputacja:
0
Lokalizacja: Hrubieszów
Wiem ze zwiekszyl sie ale i tak nie jest duzy ale nie dziwie sie bo kurcze nie ma dobrego cydru w polsce wszystko smakuje jak soczek jablkowy i sa cholernie slodkie. Jakie byscie polecali ale takie naprawde dobre cydry ? moj sie klaruje ale kurcze tak dziwnie wyglada bo na gorze jakby sie troche wyklarowal a reszta to nie bardzo. Po obitej fermentacji przenioslem do piwnicy
Liczba postów: 113
Liczba wątków: 10
Dołączył: 2019 Oct
Reputacja:
2
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Dobry dla kogo? Sporo ludzi którzy testowali francuskie cydry twierdziło że smakują dziwnie, starsi wspominali o obtłuczonych niedojrzałych jabłkach, niektórzy twierdzili że to zepsuty sok trzymany w dębowej beczce itp.
Jak jest zimno to wolę proste, klarowne cydry. Mogą być słodkie. Jak gorąco to wytrawne i mętne, ze sporą ilością kwasu oraz tanin.
Te w Polsce są robione by sprzedać laikom, ma smakować jak reds czy inne sommersby. Nie ma sadów, niema jabłek, niema cydru.
To nie spirol że wszystko można rektyfikować do dobrego produktu.
Liczba postów: 113
Liczba wątków: 10
Dołączył: 2019 Oct
Reputacja:
2
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Strongbow kwaśny i o smaku zgniłego jabłka?! Cydry francuskie często smakują tak że w pierwszym odruchu chce się wypluć, zwłaszcza te "farmerskie". W sumie to jakby ktoś był zainteresowany to mógłbym kilka butelek przywieźć, ale raczej w PETach bo te w szampanówkach są ciężkie i nie wyobrażam sobie innego przekazania niż osobiście...