Pomoc w doborze sadzonek
#3
Dzięki za odpowiedź!

1. Myślałem, że Kermerrien nadaje się na jednoodmianowy - jest jednak za ciężki? Dodatkowe odmiany i szczepienie - na razie zastanawiam się skąd pozyskać sadzonki. Znalazłem dwie francuskie firmy, które możliwe, że wyślą. Poza tym chyba tylko gałązki z GB. Szczepienia się trochę boję szczepić - chcę się nauczyć, ale to byłby mój pierwszy raz Smile Nie chciałbym zmarnować cennych odmian - jakie są szanse, że się wszystko przyjmie przy braku doświadczenia? Czy jest sens wsadzić teraz w ziemię a2, a na wiosnę szczepić? A może jest sens zrobić powiedzmy 3-4 drzewka i potem wybrać to, ktore przeżyje?

2. Oki, super!

3. Sprawdziłem ten cydr - jest na kalwilli Frasa, więc na razie pozostaje to do zbadania.

4. Bardzo lubię aromat soku z antonówki, więc liczę na to, że cydr część z tych smaków zachowa - a chciałbym go uszlachetnić jakąś cydrową odmianą.

Okej, nie przejmuję się zapylaniem w takim razie. O reszcie odmian poczytam. Do grochówki niestety mam uraz z dzieciństwa - jedzenie jej było kiepskim pomyslem Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pomoc w doborze sadzonek - przez manwe - 2024-07-18 11:47 AM
RE: Pomoc w doborze sadzonek - przez Bartek - 2024-07-18 01:18 PM
RE: Pomoc w doborze sadzonek - przez manwe - 2024-07-18 03:55 PM
RE: Pomoc w doborze sadzonek - przez Bartek - 2024-07-18 04:07 PM
RE: Pomoc w doborze sadzonek - przez manwe - 2024-07-18 10:25 PM
RE: Pomoc w doborze sadzonek - przez mim889 - 2024-07-24 08:12 PM

Skocz do: