Skwaśniały cydr
#1
[size=small]Dzień dobry, niestety nie znalazłem takiej informacji i będę wdzięczny za pomoc/odpowiedz. Robię swój już 4 cydr na bazie naturalnego ale pasteryzowanego soku. Dwa nastawy z tego samego soku, jeden wydaje się ze jakby zkwaśniał, brzydko pachnie i w smaku jest średni. Czy jest szansa go jakoś uratować?[/size]

[size=small]Cydr robiłem z soku tłoczonego z różnych odmian, większość to szara reneta. Cydr nastawiam w 15 L ilościach w pojemnikach fermentacyjnych o pojemności 30 L. Jak wspomniałem to nie pierwszy mój cydr, a co więcej mam identyczny nastaw który fermentuje jak najbardziej Ok. Kolor nastawu jest jak najbardziej Ok, zapach w sumie tez nie jest najgorszy, ale po spróbowaniu od razu czuć ze coś jest nie tak. Cydr robię z użyciem drodzy z Browinu do cydru wytrawnego i z użyciem pożywki. W tym nastawie pożywka była wymieszana z drożdżami zaraz przed podaniem do soku, zastanawiam się czy to nie mogłaby być przyczyna, ale ciężko mi z moja wiedza to ocenić.[/size]

[size=small]Zastanawiam się po prostu czy jest coś co może uratować ten proces bo szkoda mi wylewać tyle naprawdę pysznego soku z dobra naturalna słodyczą Smile[/size]

[size=small]Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację.[/size]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Skwaśniały cydr - przez artekmierzwa - 2021-03-14 06:45 PM
RE: Skwaśniały cydr - przez blackpowder - 2021-03-15 12:19 PM

Skocz do: