Moszczowe odmiany jabłoni do produkcji cydru
#15
W tym roku kupuję drzewka

Kingston Black x5
Yarington Mill x5
Ashton Bitter x5
Dabinet x5


Plan jest taki: jesień tego roku zasadzę je poza sadem. Mam trochę wolnego miejsca. Są na podkładce, której nie używam w sadzie więc będą służyć jako tako dawcy zrazów. Po tej operacji zastanowię się jaki los spotka dawców. Na wiosnę 2023 masowe szczepienie w zawodowej szkółce, aby uzyskać sadzonki docelowe na posadzenie na jesień 2024 w sadzie na 1ha. 

Dodatkowo na wiosnę 2023 planuje ew. okulizację na drzewach w sadzie. Okulizować będę odmiany, które zdecyduję się zasadzić na wspomnianym 1ha. 

A więc do wiosny muszę zdecydować się na to, co będę miał docelowo na tym 1ha. Moim marzeniem jest dobór odmian w taki sposób, aby tworzyły mi ciekawą kompozycję smakową. No i tu zaczynają się komplikacje. Bo nie da się uzyskać dobrej kompozycji bez zrobienia jej. A na to potrzeba długich lat, których nie mam.

Co radzicie drodzy forumowicze? Czy cydr jednomianowy, czy mieszanka w "ciemno"? Jak mieszanka to jakie odmiany?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Moszczowe odmiany jabłoni do produkcji cydru - przez pijeBoLubie - 2021-10-25 04:11 PM

Skocz do: