Zrazy do szczepienia, zima 2020/2021
#1
Jak co roku, w lutym będę ciął jabłonki i chętnie podzielę się zrazami cydrowych odmian.

Nie wiem ile konkretnie tego będzie, ale przewiduję że będę miał:

bardzo dużo
  - Kingston Black
  - Somerset Redstreak

trochę
- Dabinett

pojedyncze sztuki
- Tremlett's Bitter
- Foxwhelp
- Yarlington Milll
- Harry Masters Jersey
- Medaille d'Or

Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam do kontaktu na priv - wciągnę na listę i odezwę się w lutym 2021.
(O wszystkich, którzy zgłosili się do tej pory, oczywiście pamiętam.)

Zrazy mają długość ~20cm. Są pakowane w woreczki strunowe, z wilgotnym ręcznikiem papierowym w środku.
W pomieszczeniu można szczepić od razu - na zewnątrz najlepiej dopiero po Zimnej Zośce (do tego czasu zrazy można przechowywać w lodówce).

Wysyłam po kosztach przesyłki i opakowania: mniej więcej 20zł (DHL) lub 15zł (Paczkomat).
Odpowiedz
#2
Witaj.
Jestem mega zadowolony z sadzonek otrzymanych od Ciebie. Może posiadasz na sprzedaż jakies sadzonki jeszcze? Wygospodaruję jeszcze troszkę miejsca w ogrodzie Smile
Odpowiedz
#3
Nie, niestety nie mam sadzonek - te kilka, które zrobiłem w tym roku już porozdawałem. Być może będę robił trochę w przyszłym sezonie, ale tym razem na karłowatych podkładkach.
Odpowiedz
#4
Poczytam o robieniu sadzonek i może zaklepał bym sobie jakieś u Ciebie. Z tego co wiem, to u mnie w okolicy trudno o podkładki ?
Odpowiedz
#5
Podkładki można też kupić przez Internet. Zobacz na przykład https://www.olx.pl/oferty/q-podk%C5%82ad...%C5%82oni/

Największe drzewka rosną na Antonówce i takie szczepiłem w zeszłym sezonie.
Jak wpiszesz w Google "podkładki jabłoni" to na grafikach zobaczysz porównanie wielkości.

Daj znać jak się zdecydujesz, to dopiszę Cię do listy na zrazy.
Odpowiedz
#6
Chętnie wziąłbym kilka sztuk.
Możesz napisać co i ile zostało? Smile
Odpowiedz
#7
To się dopiero okażę jak zrobię cięcia.
Z tego co pamiętam, Kingston Black już masz, więc tym razem mogę Ci zaproponować Somerset Redstreak - tego będzie na pewno bardzo dużo.
Odpowiedz
#8
Świetną masz pamięć Wink Smile
Dostałem Kingston i Tremlett od Ciebie.
Skoro będziesz miał sporo Somerseta, to może poprosiłbym o kilka zrazów. Pobawię się i mam nadzieję, że ze dwa-trzy drzewka wyjdą z nich Smile
Poproszę także o sygnał, kiedy będę mógł wykonać przelew na nie.
Odpowiedz
#9
OK, odezwę się w lutym.
Odpowiedz
#10
Witam, jestem bardzo zainteresowany zrazami do szczepienia mogą to być wszystkie odmiany Cydrowe. Akurat rozmnożyłem trochę podkładki to jest na czym szczepić.
Odpowiedz


Skocz do: