Fermentowanie świezo wycisnietego soku
#7
To jest zdjęcie które zrobiłem jako pierwsze, +/- 24h od nastawienia:

[Obrazek: https://images90.fotosik.pl/31/cb9870ba5e63089dmed.jpg

To natomiast ma dokładnie tydzień:

[Obrazek: https://images92.fotosik.pl/31/90fb1f24f7a764femed.jpg

Chciałem kupić dzisiaj paski o których wspominałeś, okazało się że nie było ich w aptekach więc zmiana planu... Muszę odwiedzić chemiczny. Myślisz że mogę sprawdzić zawartość cukru dopiero przy zlewaniu znad osadu? Planuję akcję przeprowadzić za jakieś półtora tygodnia z racji że faktycznie mogło być za dużo drożdży nie chcę tego trzymać pełne 3 tygodnie no chyba że jestem w błędzie? 

Temat chmielu mnie mocno rajcuje. Na jednym z kanałów na youtubie widziałem jak nasz rodak dodaje do swojego jabłecznika suszoną bergamotkę, genialny pomysł, chciałbym to koniecznie wypróbować ale zanim wrzucę to do fermentora najpierw postaram się wydobyć z tego smak za pomocą samej wody i zobaczyć czy podpasuje do aromatu cydru. W razie jakiejkolwiek wpadki postaram się znaleźć coś co zbalansuje mi smak nastawu ale wierzę w siłę wyciśniętego soku.

Calvados pozostawiam jeszcze na drugim planie, najpierw podstawy czyli idealny ferment. Szczegółów nie znam ale idzie zima więc coś trzeba będzie poczytać. 

W grę wchodzi dla mnie tylko miód, słodzik to nie jest ta słodycz którą poszukuję ale spokojnie póki co zlewanie i werdykt. 

Dzięki za pomoc, rozwiałeś sporo moich wątpliwości.

Udało mi się zdobyć paski badanie wygląda następująco:
1: 5-6 pH
2: 5 pH

Mam też informację że kolor cieczy może wpłynąć na końcowy odczyt, chyba jednak zamówię jakiś prost pH metr choćby na allegro albo jakimś aliexpress.

Zrobiłem tez test spijając resztę, jak dla mnie jest nieźle ale czas pokaże więcej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Fermentowanie świezo wycisnietego soku - przez Mekinsky - 2018-09-04 08:10 PM

Skocz do: