Jakie polskie jabłka (odmiana, czas zbioru, czas zakupu, wygląd...) wybierać na cydr?
#8
Przy okazji. Ten Prince to w zasadzie jest chyba Red Prince jak podejrzewam patrzac na obrazki w internecie. A Jonaprince to jakis jeszcze inny mutant?
Duza jest roznica miedzy tymi mutantami Jonagolda?

Bartek, gdzies tam przy okazji czytalem, ze ostatnie tloczenie soku na cydr to przelom roku. 
To co dzieje sie z jabkiem po dlugim czasie widac po Szampionach z dyskontow. Mdle i wiorowate. Podobno jesienia bywaja nawet zeszloroczne!
U mnie teraz na rynku zas bardzo smaczne. Stad mysle o nim jako "odkwaszacz" do blendu.
Musze sie dopytac u mojego sprzedawcy ale faktem jest, ze sa opisane przezemnie dwie fazy pojawiania sie odmian. A moze nawet trzy. Prosto z drzewa. Przechowalnia i chlodnia. Mysle, ze koncowka z przechowalni i wybor dojrzalych z poczatku chlodni to dobra opcja.

Musze poszukac co pisza o utracie aromatow.
Malo kwasu wprowadza plaskosc do cydrow.
Troche mnie to martwi bo mialem nadzieje na przyzwoite cydry nawet z tych koncowek wiosennych.
Ale tym bardziej trzeba wpierw smakowac, zmierzyc parametry i dopiero kupic wieksza ilosc.

A co z tym Topazem. Ktos robil?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie polskie jabłka (odmiana, czas zbioru, czas zakupu, wygląd...) wybierać na cydr? - przez Adam - 2019-02-20 08:32 PM

Skocz do: