Podkładki
#1
Cześć, czy ktoś orientuje się gdzie można kupić siewki antonówki na podkładki?
Odpowiedz
#2
Też chętnie dowiedziałbym się, gdyż tydzień temu szukałem i nie mogłem nic trafić.
Odpowiedz
#3
Były by przydatne do okulizacji bo na szczepienie już za późno. Może ktoś jeszcze będzie wiedział. Jutro będę dzwonił po szkółkach - może ktoś będzie miał.
Odpowiedz
#4
Tutaj np. są A2, czyli takie uszlachetnione Antonówki: https://www.sadowniczy.pl/search.php?tex...b%C5%82oni

Sporo ofert bywa też na OLX, ale to przeważnie późną jesienią i zimą.
Odpowiedz
#5
Rzeczywiście A2 może też by dała radę. Dzięki!
Odpowiedz
#6
Teraz to na szczepienie może i nie jest za późno, ale podkładki już raczej w szkółce. Chyba nikt nie trzyma ich w chłodni cały rok.
Proponuję brać za pobraniem, bo sadowniczy to pośrednik i żebyś później nie musiał czekać do jesieni na podkładki/zwrot kasy ;-)
Odpowiedz
#7
Dzięki wielkie, zakupiłem podkładki w sadowniczy.pl. Zobaczymy czy uda się je zokulizować czy poczekają na szczepienie do wiosny (bo jak przyjdą na jesień...). Szczepić teraz niestety nie mam jak.
Odpowiedz
#8
Gwoli uaktualnienia, na szczęście czarnowizja @newrom'a się nie spełniła i podkładki wylądowały dziś u mnie. Mam nadzieję, że do końca lipca uda im się podrosnąć i będzie co okulizować w sierpniu.
Odpowiedz
#9
W temacie podkładek: zamarzyły mi się własne podkładki wyhodowane z nasion. Po stratyfikacji pestek antonówki, wysiałem je do wielodoniczek i ładnie powschodziły tylko większość jest w postaci takiej fajki co raczej dyskwalifikuje taką siewkę jako materiał na podkładkę.
Ma ktoś sposób na przeprowadzenie wschodu tak, aby nie dochodziło do powstawania takiej wady?
   
Odpowiedz
#10
Ale w czym to ma przeszkadzać?
Wygląda jakby ostrym końcem ziarno było do góry, później korzeń szedł w dół, a liścienie w górę.
Za pół roku korzeń zgrubieje na tyle że "wada" nie będzie widoczna.

Edit: jeśli masz jakąś antonówkę nadmiarową, to ją przytnij 50cm nad ziemią. Nałóż wiadro bez dna/pierścień z rury. Zasyp piaskiem i utrzymuj wilgoć. Na przyszłą wiosnę powinno być trochę podkładek gotowych Smile
Odpowiedz


Skocz do: