Sekator do szczepienia
#4
ok,

nie przeczytałem całego forum (ale już nie dużo brakuje) Smile a szukajka znalazła mi tylko jeden wpis.

Ja to widziałem bardziej tak, że skoro tutaj krawędzie są równe to i długość "zrostu" będzie optymalna i długa a w zw. z kształtem można powiedzieć że szczepienie będzie z "siodłem" to będzie solidne.

Co do różnych średnic to problem dotyczy i sekatora i noża. Z tym że w przypadku noża można nadrabiać długością nacięcia, a przypadku sekatora pozostaje zawsze 1/2 długości łącznej krawędzi cięcia.

Martwiło mnie ew. jak to tnie. W sensie czy nie trzeba się np. z 2-3 razy ponaciskać aż przetnie bo to finalnie może świadczyć o tym, że podczas cięcia następuje też zgniecenie tej zielonej części, która się zrasta przez co może być niskie powodzenie zrostu. Bo może samo zgniecenie nie zeruje szans a doprowadza do zmniejszenia przekroju styku. No i nawet jeśli cięcie jest na "raz" czy ostrze i tak nie gniecie za bardzo. Warstwa która się zrasta może być za wąska. Więc cięcie powinno być energiczne a końcówka na prawdę ostra. Cięcie nożem pod skosem jest energiczne i zostawia zieloną cześć bardziej płaską (ma szerszy profil poprzeczny po przecięciu) przez co finalnie większa jest powierzchnia styku.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sekator do szczepienia - przez pijeBoLubie - 2021-06-08 09:00 AM
RE: Sekator do szczepienia - przez blackpowder - 2021-06-08 12:38 PM
RE: Sekator do szczepienia - przez Bartek - 2021-06-08 12:47 PM
RE: Sekator do szczepienia - przez pijeBoLubie - 2021-06-08 03:08 PM
RE: Sekator do szczepienia - przez blackpowder - 2021-06-08 06:03 PM

Skocz do: