Schemat budowy rozdrabniacza.
#7
1. Wkręty nie wymagają przygotowania i z całą pewnością łatwiej je zamontować. Chociaż z drugiej strony podejrzewam, że trudniej jest je po robocie doczyścić z resztek. Nie wiem też jakby to było z trwałością i skutecznością rozdrabniania. Jakbym robił ten bęben jeszcze raz, rozważyłbym zrobienie niewielkich kątowników z blachy nierdzewnej i przykręcenie ich do bębna nierdzewnymi śrubami.

2. Prześwit jest 5mm

3. Używam tej maszynki już kilka lat i wszystko działa. Oczywiście są rzeczy, które można było zrobić lepiej:
- całe wnętrze, łącznie z bębnem, za wyjątkiem elementów tnących, warto pomalować np. Famoksydem; szczególnie jak będziesz używał np. sklejek.
- warto dać mocniejszy silnik, ew. zastosować nieco inne przełożenie, i dobrze napiąć pasek - u mnie, jak wrzucę za dużo jabłek na raz, to bęben lubi się zablokować, i albo silnik staje (na "szybszym" przełożeniu), albo pasek się ślizga (na "silniejszej" kombinacji kółek). W sumie przyzwyczaiłem się wrzucać po 2-3 sztuki - wtedy nic nie trzeba pomagać, sam ładnie bierze i rozrywa.
- lej na górze nie nadaje się do wsypania dużych ilości np. całej skrzynki, bo wtedy jabłka blokują się o siebie i nie wpadają do środka. Trzeba je podawać równomiernie w miarę mielenia.
- całość jest dość ciężka, więc warto dołożyć kółka do przewożenia
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Schemat budowy rozdrabniacza. - przez markus383 - 2019-02-27 10:38 AM
RE: Schemat budowy rozdrabniacza. - przez Bartek - 2019-02-27 01:49 PM
RE: Schemat budowy rozdrabniacza. - przez markus383 - 2021-01-13 08:58 PM
RE: Schemat budowy rozdrabniacza. - przez newrom - 2021-01-14 09:35 PM
RE: Schemat budowy rozdrabniacza. - przez Bartek - 2021-01-14 07:58 AM
RE: Schemat budowy rozdrabniacza. - przez ZbyszekTW - 2021-12-27 05:38 PM
RE: Schemat budowy rozdrabniacza. - przez Bartek - 2021-12-28 09:03 PM

Skocz do: