Pytanie o butelki
#1
Czołem!
Mam pytanie odnośnie butelek. Trochę się pospieszyłem i zamówiłem butelki szklane 0,7, ale takie na zakrętki. Cydr już w butelkach i zastanawiam się, czy te zakrętki wytrzymają ciśnienie? W ogóle czy butelki z zakrętkami nadają się do cydru? Czy po prostu nakrętki będą przepuszczać i finalnie cydr się nie nagazuje? 
Myślałem też o butelkach z zamknięciem pałąkowym, czy dadzą radę w przypadku cydru? 

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#2
Butelki z krachlą będą dobre, ale te zakręcane się nie sprawdzą jeśli zakrętka jest aluminiowa + uszczelka z pianki polistyrenowej to będzie przepuszczać. Jest też ryzyko że butelka z cienkiego szkła strzeli.
Odpowiedz
#3
Wezmę do serca wskazówki! ?
Z krachlą nawet fajniejsze. A te już zostawię, bo i tak długo nie poleżą pełne... Na razie położyłem je korkiem do dołu, jak ma lecieć, to będzie - szybciej wypiję.
Generalnie dopiero zaczynam przygodę z cydrem. Ten był mój pierwszy i mimo, że z soku NFC, wyszedł bardzo pijalny. Być może to szczęście początkującego ? Niestety w bloku nie mam możliwości trzymać prasy.
Na dniach na pewno jeszcze jeden wątek wysmaruje, bo mam kilka nurtujących mnie pytań, na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na forum.
Odpowiedz


Skocz do: