Liczba postów: 28
Liczba wątków: 3
Dołączył: 2020 Dec
Reputacja:
1
Lokalizacja: Końskie
Kronselka, Kosa pomarańczowa, Szara Reneta, Złota Reneta, Grafsztynek, James Grive, Ananas Berżenicki,Remo odporna na parcha wysoka kwasowość,Kosztela,Boiken,Cesarz Wilhelm.
Będę miał również odmiany cydrowe z Łotwy które maja bardzo dużo cukru podobnież biją na głowę te odmiany Angielskie i mają sporo tanin. I nie są aż tak kłopotliwe w uprawie jak np Kingston Blach.
Liczba postów: 65
Liczba wątków: 5
Dołączył: 2019 Feb
Reputacja:
0
Lokalizacja: Rybnik
@blackpowder Hej, masz może jakieś wnioski z nastawu z Cukrówki Litewskiej?
Liczba postów: 139
Liczba wątków: 7
Dołączył: 2019 Nov
Reputacja:
13
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Nie wytrzymałem i otworzyłem butelkę w marcu, choć "le grand nez" to ja nie jestem, ale cydr wyszedł przyzwoity, klarowny bez mgiełki, słomkowo żółty kolor, przyjemnie owocowy, słodkawy w aromacie i treści lekko utlenione nutki pieczonego jabłka, nasycenie CO2 raczej niskie, chyba mogłem jeszcze poczekać kilka tygodni może byłoby lepiej. Użyłem sokowirówki i lekko siarkowałem sok 50 mg/L co skutecznie ochroniło taniny które wyraźnie przetrwały do momentu degustacji, nie stosowałem pożywek, fermentowałem w lodówce 4 do 5 oC ze cztery razy redukowałem osad drożdży. Cukrówkę jak najbardziej mogę polecić nawet na jednodmianowy.
Liczba postów: 139
Liczba wątków: 7
Dołączył: 2019 Nov
Reputacja:
13
Lokalizacja: zachodniopomorskie
To jabłko podobnie jak antonówka 1,5 funt. ma słabo wyczuwalny aromat ale sok jest ok. Gdyby jeszcze wytrzymywało na drzewie do października... Zamierzam zrobić kupaż tych dwóch odmian, zapasteryzować i do butelek - na zimę. Moja antonówka 1,5 funt. ma około d=1,055kg/L i kc=8,2 g/L i solo jest za kwaśna.