Dodatek pożywki a produkcja H2S, 2017
#7
Czy można to odebrać jako informację, że:
pożywki - tak, ale nie wszystkie (stosować coś pokroju GO-FERM, Springferm/Bioferm; może coś z serii Fermaid, np fermaid-o? Jedynie takie, w których nie ma nic DAP).
DAP - bezwzględnie nie (nawet do soku z kartonika).

Czy może azot organiczny pochodzący z wymienionych przeze mnie pożywek też jest zbędny? Jeśli tak, to czy znaczenie pożywkę składającą się tylko i wyłącznie witamin i mikroelementów?

Czy jest sens stosować pożywki z celulozą w składzie? W miodach pitnych podobno się przydaje, jako pewnego rodzaju pochłaniacz toksycznych związków powstających na dalszych etapach fermentacji.

Na jedynym z forów dotyczących miodów pitnych jest bardzo ciekawa lista dostępnych pożywek, z ich krótkim opisem, składem, przeznaczeniem, a w dalszej części przykłady dawkowania pożywek w miodosytnictwie. Może dla cydru coś podobnego też by się przydało? Czy raczej wymagania cydru są jednak pod tym względem tak znikome, że nie warto takiego spisu tworzyć?

Edycja 03.05.2021r godz 20:35:
przed chwilą dopiero przeczytałem artykuł na stronie Projektcydr, w którym zebrane są do kupy informacje o azocie i pożywkach, w tym częściowo odpowiedzi na moje pytania. Wybaczcie zaśmiecanie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dodatek pożywki a produkcja H2S, 2017 - przez Bartek - 2018-11-25 02:35 PM
RE: Dodatek pożywki a produkcja H2S, 2017 - przez Deso - 2021-05-03 07:12 PM
RE: Dodatek pożywki a produkcja H2S, 2017 - przez Deso - 2021-05-04 04:50 PM

Skocz do: