Fermentacja otwarta?
#1
Dzień dobry wszystkim. Z ciekawości postanowiłem zebrać dzikie jabłka i zrobić naturalny cydr bez drożdży. Nie sądzę, żebym wyciskał dużo soku z sokowirówki - może około 4-5 litrów. Myślałem o pozostawieniu soku w szklanym pojemniku, który można szczelnie zamknąć, ale nie mogę założyć śluzy. Moje pytania: Czy mogę zrobić otwartą fermentację z gazą? Jak długo zajmie zakończenie fermentacji? Czy mogę zamknąć pojemnik bez śluzy podczas fermentacji?
Odpowiedz
#2
Otwarta fermentacja to w najlepszym razie skończy się dobrym octem jabłkowym. Jeżeli zakryjesz słój gazą szybko dojdzie do utlenienia nastawu, zaoctowania i ataku bakterii tlenowych, nie polecam tego próbować. Jeśli nie masz szczelnego zamknięcia do szkła z rurką do fermentacji, może spróbuj zastosować butelkę PET z wąską szyjką, taką po wodzie mineralnej, do której łatwiej dopasować korek z rurką fermentacyjną.
Odpowiedz
#3
(2020-10-10 12:14 PM)blackpowder Dziękuję za informację! napisał(a): Otwarta fermentacja to w najlepszym razie skończy się dobrym octem jabłkowym. Jeżeli zakryjesz słój gazą szybko dojdzie do utlenienia nastawu, zaoctowania i ataku bakterii tlenowych, nie polecam tego próbować. Jeśli nie masz szczelnego zamknięcia do szkła z rurką do fermentacji, może spróbuj zastosować butelkę PET z wąską szyjką, taką po wodzie mineralnej, do której łatwiej dopasować korek z rurką fermentacyjną.
Odpowiedz


Skocz do: